Forklift Hız Sınırlayıcı

İşletmelerde hızlı mal nakli ve aktarımı için ön şart, iç lojistik düzeninin sorunsuz çalışmasıdır. Forkliftler bu düzenin vazgeçilmez unsurlarıdır. Forkliftlerin hareket hızlarının yüksekliği; mal aktarımının hızlı olması ve böylece iç lojistiğin iyileşmesi sonucunu doğurmaz. Forklift hızının gerektiğinden daha yüksek olması; motor, lastik ve frenlerin hızlı aşınması nedeni ile genellikle yüksek işletme maliyetlerine ve dolayısı ile araç faydalı ömrünün kısalmasına sebep olur.
Tasarruflu ve Güvenli
GROENEVELD forkliftler için özel bir hız sınırlayıcı geliştirmiştir. Bir hız sınırlayıcı montajı ile forkliftinizin, faydalı ömrünü uzatmanın yanı sıra; bakım ve işletme maliyetlerinin, yakıt tüketiminin ve aynı zamanda yakıt yanması sonucu oluşan zararlı maddelerin azalması sağlanabilir.
Hız sınırlayıcı monte edilmiş bir forklift çok daha güvenlidir. Can ve mal riski içeren kazalar önemli orandı azalır. Hız sınırlayıcıya sahip bir forklift daha yavaş hareket ettiğinden fren mesafesi kısadır, bu faktör yoğun işletme şartları altında çok önemlidir. İş emniyeti kanunu forkliftlerin hızlarına sınırlama getirmektedir. Hız sınırlayıcısı, forkliftin rampa tırmanışını, kaldırma gücünü ve ivmelenmesini etkilemez.
GROENEVELD Forklift Hız Sınırlayıcılarının Avantajları:
✓ Kaza risklerinin azaltılması,
✓ İşletme içinde can ve mal güvenliğinin arttırılması,
✓ Üretim malzemelerinde, diğer malzemelerde ve forkliftin kendisinde çarpmalar nedeni ile oluşan zararların azalması,
✓ İşyeri çalışma şartlarının düzelmesi,
✓ Motor, yürüyen aksam, lastik, şanzıman ve fren aşınmalarının azalması nedeni ile forklift faydalı ömrünün artması Mazot tüketiminin azaltılması,
✓ Yakıt yanması sonucu oluşan gazların azaltılması.

Ürün Görselleri