Motor Yağ Seviye Kontrol ve Tamamlama Sistemi

Oilmaster yağ değişim zamanları arasındaki elle yapılan yağ seviye kontrolleri ile yağ eklemelerinin yerine geçen yenilikçi bir üründür. Oilmaster daha uzun yağ değişim zamanlarını desteklemenin yanı sıra kullanıcılar için problemsiz yağ yönetimini, azalan bakım ve maliyetlerini, azalan yağ tüketimini, motor parçalarında daha az yıpranmayı, sürekli aynı yağ kalitesini ve çevresel kirliliği azaltmayı garanti etmektedir.
Oilmaster, yollarda ve arazi şartlarında çalışan tüm yanmalı motorlarda kullanıldığı gibi sabit ekipmanların motorlarında da kullanılabilmektedir.
Dizel ve benzinli motorlarda yağ seviye kontrolü ve yağ eklenmesi günlük bir gerekliliktir. Elle yapılan bu yağ yönetimi yöneticiler için değişmeyen sürekli bir endişedir ve maliyetlerin gereğinden fazla artmasına neden olmaktadır. Oilmaster bu endişe ve yüksek maliyet problemlerini profesyonelce çözmektedir.

Gelişmiş Yağ Yönetimi

Oilmaster, kontak açıldığı anda yağ seviyesini kontrol eder ve gerekli görürse otomatik olarak yağ ekler. Ekleme işlemi sırasında entegre haznesinden belirli ve ayarlı bir miktarda yağı motor bloğuna gönderir. Sürekli kontrol ve ihtiyaç duyulduğu anda yağ eklemesi sayesinde motor her zaman güvenli bir yağ seviyesinde çalışır. Bu seviye yağ çubuğunun maksimum seviyesinin oldukça altında minimum seviyesinin hemen üstünde bir seviyededir.

Oilmaster’in sağladığı karlılık bu seviyede ortaya çıkmaktadır çünkü düşük yağ seviyelerinde motorun yağ tüketimi oldukça azdır. Gereksiz yüksek yağ seviyesi ise kolaylıkla yanıp biter ve tam bir atık olarak gereksiz çevresel bir sıkıntı haline dönüşür. Ek olarak; silindirlerde karbon birikintilerine ve filtrede kurum kirliliğine sebep olur ve motora zarar verir. Yağ değişimlerinde ise çok daha az yağ tüketilmektedir.
Akıllı elektronik teknolojisi sayesinde gereksiz fazladan yağ eklenmesi engellenmektedir. Ayrıca hafızasında sakladığı ekleme bilgileri sayesinde fazla yağ tüketimi durumu da kolaylıkla teşhis edilebilmektedir.

Faydalar

✓ Uygun yağ seviyesinden dolayı azalan yağ tüketimi,
✓ Daha az yıpranma dolayısıyla daha az bakım ve tamir ,
✓ Filtrelerin özellikle partikül filtresinin erken kurum kirlenmesini ve tıkanmasını engeller,
✓ Uzun servis aralıklarını destekler,
✓ Geniş haznesi sayesinde her zaman doğru yağın kullanılmasını sağlar,
✓ Şöföre bağlı bakım gereksinimi ortadan kaldırır,
✓ Otomatik olarak yağ tüketimi hakkında raporlama yapar.

Ürün Görselleri