BreakAlube - Hidrolik Kırıcılar için Özel

Groeneveld hidrolik kırıcılardaki saha tecrübesini yüksek kaliteli ürünleriyle birleştirerek yeni bir gresleme sistemi geliştirmiştir. Breakalube ’un bütün parçaları en zor çalışma şartlarını karşılayarak, uzun ömürlü ve güvenilir bir performansı garanti eder.
BreakAlube Groeneveld ürünlerinden TriPlus sistemin pompasından yola çıkılarak tasarlanmıştır. Ancak pompa elemanı ve eksantrik yatakları gibi önemli aksamları tamamen yeniden tasarlanmıştır. BreakAlube çalışırken 275 Bar basınca kadar dayanabilmekte ve NLGI Sınıf 2 ‘ye kadar her türlü gresi basabilmektedir.

Çalışma Şekli:

Hidrolik kırıcının her 60 saniyelik çalışmasında sistem bir gresleme çevrimi başlatır ve kırıcının gresleme noktasına önceden belirlenmiş miktarda gresi gönderir. Gresleme süresi 60 saniyedir.
Bir çevrimde gönderilebilen gres miktarı 0,20 cc’den 4 cc’ye kadar olup, dijital kontrol ünitesi ile kolaylıkla ayarlanabilir. Bu miktar gresin sıcaklığı veya akışkanlığı ne olursa olsun daima sürekli ve kesindir.
Kabinde bulunan bir ikaz lambası, gres haznesinde gres azaldığında veya tamamen boşaldığında ve sistemde herhangi sorun çıktığında operatörü uyarır. Ayrıca istendiği takdirde düzgün gresleme gerçekleşmezse sistem kırıcının çalışmasını durdurabilmektedir.

Güvenlik:

BreakAlube sisteminin kendisine ve kırıcıya herhangi bir zarar gelmemesi için önemli güvenlik özellikleri bulunmaktadır:

• BreakAlube sadece kırıcı çalışırken greslemeyi gerçekleştirir. Çalışmayan bir kırıcıyı greslemekle fazla greslemiş olmanın yanı sıra kırıcı çalıştığı anda ciddi hasarlara da yol açabilir.
• BreakAlube gres haznesi boş olduğunda veya dış hatlardan biri zarar gördüğünde boşaltma hattında yeteri kadar basınç üretemez. Böyle durumlarda bir basınç sensörü pompayı otomatik olarak durdurur.
• Eğer pompada basınç aşırı artış gösterirse, örneğin kırıcının bağlı olmadığı durumlarda, pompanın içinde bulunan bir güvenlik valfi gresin pompa haznesine geri dönmesini ve pompanın durmasını sağlar.
• Beklenmedik bir durum veya arıza oluştuğunda, bir ikaz lambası operatörü uyarır.

Ürün Görselleri