Geri Manevra Sırasında Engel Algılama Sistemi

Güvenlik İçin Akıllı Yaklaşım

İş Makinalarının, otobüslerin, kamyonların gibi büyük hacimli vasıtaların veya şehir içinde dar alanlarda çalışan kamyonetlerin etrafında tehlike asla uzakta değildir. Geri geri giderken veya sağa dönerken acaba kör noktada bir engel var mı? Şoförlerin mükemmel yetenekleri ve çelik gibi sinirleri olmalıdır. Ancak bu yetenekler hiçbir zaman tek başına yeterli değildir.
Bugün aynalar ve elektronik sistemler şoförlere bilgi ulaştırarak sürüşü ve manevraları daha güvenli hale getirmektedir. Ancak kimi zaman bu sistemlerin kendileri bile çeşitli tehlikeler yaratabilmektedir. Farklı uyarıcılardan gelen fazla bilgi, şoförün bunalarak tehlike oluşturabilecek bir durumu gözden kaçırmasına neden olabilir.
Greensight barındırdığı özellikleriyle olağanüstü bir güvenlik çözümüdür. Ultrasonik ışınların ve kamera tespitlerinin birleşmesiyle çalışan çok fonksiyonlu bir sistemdir. Duruma bağlı olarak; herhangi bir duruş anında, ileriye veya geriye doğru hareket ederken veya sağa dönerken kameranın da yardımıyla kabin içindeki monitörden ilgili tehlike alanı hakkında net ve tek bilgiye ulaşır.

Aktif Sistem

Geri manevra sırasında tehlike bölgesinde herhangi bir engel tespit edildiği anda Greensight akustik bir sinyalle şoförü uyarır. Şoför işte bu anda ekrandan bu durumu takip edebilir.
Modüler ve Çok Fonksiyonlu

Çeşitli fonksiyonlarıyla Greensight modüler bir sistemdir. Uygulamaya bağlı olarak sistem bir yada daha fazla kamerayla birlikte ultrasonik sensörlerle, geri manevra sırasında veya tepe ve kör noktalara karşı koruma sağlamak amacıyla kullanılabilir. CAN buslı monitörlerde sistem ayrı bir ses ikazı da verebilmektedir. Aynı anda dört kameradan gelen görüntü bölünmüş veya tam olarak ekrandan görülebilir. Sistem navigasyon veya yol bilgisayarlarının ekranlarına da bağlanabilir.
Sizin Avantajlarınız

✓ Daha az stres ve daha rahat sürüş keyfi,
✓ Daha az kaza ve hasar sonucu otobüsün daha az yıpranması,
✓ Arttırılmış şirket imajı,
✓ Vasıtaların önünde, yanlarında ve arkasındaki kör noktalar hakkında net görüntü,
✓ Kabin için çok işlevli, renkli ve sesli ikazlı monitör,
✓ Arka alanda ayarlanabilir tespit alanları,
✓ Kötü hava koşullarında ve karanlıkta bile çalışan ultrasonik tespit,
✓ Profesyonel ve güvenilir teknoloji,
✓ Dünya çapında DIN ve ISO sertifikalı tek sistem.

Teknik Özellikler
Sinyal bölgeleri ( fabrika ayarları ) Uyarı Bölgesi : 3 metreden 1,7 metreye kadar,
Tehlike bölgesi : 1,7 metreden 0,7 metreye kadar,
Acil çarpma tehlikesi : 0,7 metreden 0 metreye kadar,
EMC Belgesi : 2004/104/E.

Ürün Görselleri